Alumni Page

Alumni 1978-2017
Updated 2/5/17

Red Land High School

Swimming & Diving Alumni

Class of 2017

Elizabeth Anderson - Penn State University
Molly Curtis - Harrisburg Area Community College
Josiah Espinosa - Delaware State University
Cassie Holtzapple - Penn State University
Aaron Lucas - Messiah College
Kyranna Radanovic - Shippensburg University
Nathan Sears - Thaddeus Stevens College

Class of 2016
Wesley DeHaven - University of Pittsburgh
Clay Duncan
Rose Hess - Summit University of PA
Richard Kell
Jonathan Klinedinst - Shippensburg University
Jacob Knarr - Penn State Harrisburg
Sarah Landis - Messiah College
Gunnar March
Delaney McCracken - Elizabethtown College
Aaron Troup - Lock Haven University
Ryan Underwood - Drew University
Michael Zuilkoski - Misericordia University

Class of 2015
Hajime Asakura
Celeste Bitting - Lock Haven University
Austin Bonsell
Lexie Curtis
Joselyn Higa
Laura Horton - Harrisburg Area Community College
Jacob Lucas - Messiah College
Cameron Murray - Farmingdale State College
Bethany Walter - Slippery Rock University
Samantha Zeigler - Drexel University

Class of 2014
Sean Brame - Penn State University
Josephine Dare
Naphatsorn Kijmon Koltham
Matthew Loch - Bloomsburg University
Jamie Park
Chase Stout - Grove City College
Maria Wulfers - Penn State Altoona

Class of 2013
Jacob Fronko - Lycoming College
Jeff Gillispie - Virginia Tech
Victoria Green - Messiah College
Rebecca Hedin
Hope Lorah - Princeton University
Connor Murray
Doug Schriner - Penn State Altoona
Haley Snyder - Bloomsburg University

Class of 2012
Courtney Fisher - University of Arizona
Julia Hayden
David Horton - Shippensburg University
Victoria Kreysar - Mercyhurst University
Jeremy Shaner
Ran Zhao

Class of 2011
Grace Adams - Penn State University
Nicole Doran - Slippery Rock University
Victoria Loch - Indiana University of PA
Claire Loht - Princeton University
Timothy Pillman
Yekaterina Pushkareva
Brandon Sherbo - Bloomsburg University
Cyana Wulfers - La Roche College
Jonathan Wulfers
Howard Ziegler - Florida Institute of Technology

Class of 2010
Bryce Beard - Florida Institute of Technology
Kaitlyn Cook
Andrew DiMatteo
Kyle Dudiak - Harrisburg Area Community College
Anja Gunbrandson
Kalynn Knaub - Bloomsburg University
Emily Owen - Salisbury University
Basil Tolentino - Harrisburg Area Community College
Luke Trimmer - Purdue University
Adam Young - Harrisburg Area Community College
Caitlin Zuilkoski - University of Scranton

Class of 2009
Anthony Antonik - Penn State University
Jackie Cameron - Penn State University
Berglind Gunnarsdottir
Rebecca Hartman - West Virginia University
Luke Lorah - Millersville University
Stephanie Moisey - Kutztown University
Jarah Panza
Joshua Paul - University of the Sciences in Philadelphia
Jed Tolentino - University of Pittsburgh
Shannon Underwood

Class of 2008
Ellen Adams - Lock Haven University
Molly Cutright
Christopher Sherbo - Kutztown University

Class of 2007
Julie Antonacci - University of Pittsburgh
Katie Falvo - Susquehanna University
Allie Hartman - Slippery Rock University
Christine Rowehl - Penn State University
Eric Savidge - Pennsylvania College of Technology
Sarah Wulfers
Melissa Zinn - Penn State University

Class of 2006
Stephanie Bann - Mercy College
Mary Elizabeth Boehm - Wellesley College
Stephen Doemland - York College of PA
Alison Knapp - The George Washington University
Dustin Lorah - Indiana University of PA
Patrick McCarthy - Norwich University
Lauren Sullivan
John Trimmer - Bucknell University
Patrick Wentzel - Virginia Military Institute

Class of 2005
Brad Eisenhauer - Temple University
Melanie Hornung - Kutztown University
Kristi McLuckie - Harrisburg Area Community College
Lauren Schmeeckle
Angela Schreffler - University of Pittsburgh
Sara Schreffler - Elizabethtown College
Shawn Sierotowicz

Class of 2004
Sarah Campbell
Will Everhard - Lebanon Valley College
Janice Feduke - Slippery Rock University
Aimee Fox - Indiana University of PA
Valerie Long - Albright College
Sean Maxwell - Temple University
Katelyn Savidge - Rochester Institute of Technology
Tiffany Schell - Albright College
Alyssa Toran - Kenyon College

Class of 2003
Hannah Bingman - Temple University
Christopher Doemland - Albright College
Kristen Eastman - James Madison University
Steven Enders - Temple University
Timothy Fry
Lindsey Kohl - Lock Haven University
Jen Line - Lebanon Valley College
Amy Miceli - Lebanon Valley College
Amy Shoffner - West Chester University
Shannon Weldon

Class of 2002
Steven Greecher - Penn State University
Joshua Griffith - Bloomsburg University
Hollie McClay - Millersville University
Bryant Siegfried - Shippensburg University
Marci Stoner - Bloomsburg University

Class of 2001
Jen Bacior - University of Pittsburgh
Justin Bogert
Rebecca Cassel - York College of PA
Kristen Eash - Penn State University
Chris Fox - Harrisburg Area Community College
Scott Garner - Indiana University of PA
Noelle Gernak
Crystal Sale - West Virginia University

Class of 2000
Elizabeth Christine - Bloomsburg University
Emily Hall - West Chester University
Kristen Knickman - Kutztown University
Megan Kurtz - Kutztown University
Heather McClay - Shippensburg University
Justin Piazza - Gannon University
Michelle Shoulders - York Technical Institute
Tara Smeltz - Kutztown University
Brian Trainer - Penn State University

Class of 1999
Emily Breighner - Lycoming College
Amanda Brownwell - Randolph-Macon College
Mollie Grover - Penn State University
Gary Misiti - Drexel University
Jennifer Sale - West Virginia University

Class of 1998
Joe Breighner - Millersville University
Justin Fogle - Harrisburg Area Community College
Melanie Fox - Millersville University
Cliff Laughman - Salisbury State University
Meredith McCann - Eastern University
Erin McDermott - Lock Haven University
Erik Sauder
Tanya Sepela - University of Pittsburgh
Kay Sonne - Gannon University

Class of 1997
Carolyne Fodor - Shippensburg University
Jay Forman - Bloomsburg University
Kimberly Kurtz - Shippensburg University
Pete Louden - Millersville University
Meghan McCann - Millersville University
Kerrie Swartz - Lynchburg College
Becky Trainer - Penn State University

Class of 1996
Maggie Babyak
Dan Dinsmore
Erin Foster
Chrissy Griffith - Towson University
Kiely Hall
Brett Hockenberry - Pennsylvania College of Technology
Jana Lancione
Kerry Myers - West Chester University
Jessica Naugle
Anthony Notbohm
Shannon O'Connor
Laura Ositko
David Pisle
Beth Risoldi
Jared Weber - Shippensburg University

Class of 1995
Nate Atland
Angie Baker - Penn State University
Dave DePaoli
James Jackson
Paula Louden
Kelly Mica
Molly Nace
Jason Natho
William Notbohm
Sarah Reed
Jen Salway
Becky Seldow
Mike Thorne

Class of 1994
Jason Christine - Slippery Rock University
Amy Litchfield - University of the Sciences in Philadelphia
Bryan Weber - Shippensburg University

Class of 1993
Kim Beard
Allyson Karper
Craig McAlister
Steven Sarnoski

Class of 1992
Andrew Dinsmore
Katie Little
Katie McCann - West Chester University
Derek McCuen
Kevin Myers - United States Military Academy
Fred Nelson - Mary Washington College
Mark Stouffer - United States Military Academy
Dave Stine

Class of 1991
Karen Barris
Greg Caufman
Mark Favetti - United States Military Academy
Kim Progin - Millersville University
Michelle Raback
Shelley Rhoades - Indiana University of PA
Drew Sechrist - University of North Carolina
Vashni Simanovich - Millersville University
Becky Uber

Class of 1990
Heather Bittner
Andy Claar
Dodd Corby - Lehigh University
Rich Dougherty
April Gearhart
Elizabeth Koopman
Doug McCuen - Tufts University
Megan Nace - Lehigh University
Michelle Neubold
Jen Orlandi
April Pontius
Jen Sanderson
Stephanie Sarnosky
Erik Welchans - Grove City College

Class of 1989
Sharon Barris - Penn State University
Paul Bennie - Brigham Young University
Michael Brown
Mindy Estep
Michael Favetti - United States Naval Academy
James Fitzgerald
Brad Goshorn
Lori Hassinger
M. Jerry Kester
Angela Long
Jason McKinney
Patrick O'Neill - Syracuse University
Joel Rudy
Jolynn Weist
Sally Weist

Class of 1988

Class of 1987
Eric Dick
Bill Law
Pete O'Neill
Amy Peffer
Holly Porr
Angela Puliti
Tina Rapp
Stacy Sarnoski
Cheryl Walsh
Mary Woodman

Class of 1986
Marty Estep
Tommy Goode
Chris Heath
Stacy Kiehl
Kurt Williams

Class of 1985
Bernie Dettrey
Lisa Lytel
Mike Maletz
Jim Mirando
Keith Ressler
Dave Williamson
Bryan Woodward

Class of 1984
Kathy Finnegan
Rich Hart
Todd Landman
Dale Reifsnyder
Scott Springer
Jill Stitley
Tom Waller

Class of 1983
Karen Hanemann
Doug Musselman
Jeff Rudy
Mike Van Noy
Scott Woodward

Class of 1982
Gregg Cable
Rob Keller
Lisa Martin
Sue Pryor
Ken Strohecker
Deb Suplee

Class of 1981
Beth Fantasky
Sue Fantasky
Mary Kowalczyk
Mark Middendorf
Laury Murak
Jan Ramsey
Jen Souder

Class of 1980
Vicki Barrouk
Rusty Dively
Paivi Latvala
Jeff Lontz
Chris Paden
Tony Reardon
Dave Rudy
Jeff Ruggiero

Class of 1979
Bob Ching
Lee Ann Delliplane
Cindy Paden
Dan Page
Chris Persik
Lucinda Rauth
Maria Stinson


© 2018. West Shore School District. All Rights Reserved.
School CMS Created by eSchoolView
Site Map
View text-based website